DiğerEkonomi Haberleri

Pasif Gelir Nedir, Pasif Gelir Nasıl Elde Edilir?

Pasif gelir siz dışarıda gezerken, çalışırken veya yatarken elde ettiğiniz para akışına deriz. Bu vaziyet her insanın istediği bir durumdur.

Pasif Gelir Nedir

Pasif gelir elde etmek her adamın istediği bir şeydir. Bunu yapmak düşündüğünüz kadar basit değil. Hayal dünyasında güzel siz dışarıdayken uyurken nakit kazanmak. Bunu her kes talep eder fakat o vaziyet reel değil siz pasif gelir elde etmek için günde 8-10 saat dahi çalışmanız icap eder. Bu durumu devamlı bir sistem oturtmak o kadar kolay bir durum değil. Uzun seneler sürebilir ama sistem oturmuş olduğu vakit huzurlu bir şekilde pasif gelir elde etmeye başlayabilirsiniz.

Pasif Gelir Nedir, Pasif Gelir Nasıl Elde Edilir?

Pasif Gelir Nasıl Elde Edilir

Pasif gelir elde etmeniz için bir oldukça metot olmaktadır. Bunlardan birileri e-tecim, drop shipping sistemlerdir. Pasif gelir elde etmek için dediğim şeklinde sürekli bir kısır döngü arasında olan bir mekanizma yürütmeniz gerek. Pasif gelir elde etmek için gelir gider durumlarınızı iyi bir hesap yapmalısınız.

Pasif Gelir Nedir, Pasif Gelir Nasıl Elde Edilir?

Reklam harcamalarını mantıklı yapmış olup hangi işi yapacaksanız piyasayı iyi takip etmeniz gerekebilir. Pasif gelir elde etmek için düzenli bir kişisel emek harcama sistemi oluşturmalısınız. Rahat emek verme saatleri belirleyip arka kalan yıllarda kitap okumak, dinlemek gibi muhtelif aktiviteler yapabilirsiniz. Pasif gelir elde etmek için önünüzde zorlu bir yol mevcut çünkü piyasadaki ilk ve tek kişi siz olmayacaksınız. Karşınızda çok ve büyük ekonomili rakipleriniz mevcut. Bu durum sizi korkutmasın çünkü güzel bir reklam stratejisi ile önlerine geçebilir satış elde edebilirsiniz. Uzun çalışma saatlerine hazır olmalısınız.

Pasif Gelir Kaynakları

BLOG & WEBSİTE AÇMAK

Pasif gelir kaynakları içinde en oldukca tercih edilen yoldur. Ücretsiz bir blog yada belirli bir ücret dahilinde bir internet sitesi kurarak pasif gelir elde edebilirsiniz. Düşük maliyetler ile edilgen gelir elde etmenin en iyi yollarından biridir. Elbette kuramsal ve pratik şekilde birtakım teknik mevzulara hakim olmanız gerekiyor. Bir internet sitesini kurduktan sonra belirli ilgi çekici ve kullanıcıların gereksinimlerine yönelik sorunlara yanıtlar vererek nakit kazanabilirsiniz.

UYGULAMA OLUŞTURMAK

Yeterli teknik bilgiye sahip yok ise dahi artık muayyen birtakım araçlar sayesinde tatbik oluşturabilir yada halihazırda mevcut bir uygulamayı satın alabilirsiniz. Ayrıca Türkiye’nin çok sayıda kentinde yazılım firmaları aracılığıyla tatbik oluşturabilirsiniz. Uygulamalardan nakit kazanmak istiyorsanız iyi bir fikre haiz olmanız gerekiyor, başarılı bir fikre sahip bir tatbik ek gelir sağlamış olduğu benzer biçimde sizi kısa müddette düş edemeyeceğiniz kadar gelir sahibi yapabilir. Uygulama oluşturmanın en zorlu süreci başarıya ulaşmış ve kimsenin tam şekilde uygulayamadığı bir fikir bulmaktır.

E-KİTAP YAZMAK

Son devirde Türkiye’de de e-kitap sektöründe mühim yükselişler mevcut. Sektörün gelir kütlesi hemen hemen arzulanan seviyelerde olmasa da birkaç sene öncesine göre çok sayıda e-ticaret yazarı bu işten önemli düzeyde gelir elde ediyor. Başarılı bir e-kitap yazarak yıllarca bu e-kitaptan hiç emek vermeden para kazanabilirsiniz. Elbette muayyen bir mevzuda ihtiyaçlara çözüm olabilecek bir e-kitap yazmak düşündüğünüz kadar basit olmayabilir.

FOTOĞRAF ÇEKMEK

Evet entresan gelecek bir ihtimal fakat artık web üzerinden ek gelir elde etmenin en iyi yollarından birisi fotoğraf satmaktır. Stok fotoğrafçılığı her gün gelişirken bu trendin gün geçtikçe yükselmesini izliyoruz. Fotoğraf satmak istiyorsanız normal olarak dikkat cazibeli ve satın almaya değecek fotoğraflar çekebilmeniz gerekecek.

VİDEO ÇEKMEK

Video çekerek bundan nakit kazanmanın en iyi yolu elbet Youtube platformudur. Youtube üzerinden bir kanal oluşturup videolarınızı burada yayınlayarak nakit kazanabilirsiniz. Ancak doğal ki bunu her meydana getiren para kazanamıyor, bunun için ilgi çekici veya muayyen bir soruna cevap olabilecek videolara ihtiyacınız olacak.

TEMETTÜ AMAÇLI HİSSE SENEDİ ALMAK

Temettü kısaca Borsada muamele gören kuruluşların sene sonucunda yada 6 ayda bir elde ettikleri net karı dağıtmalarına veren addır. Temettü almaya hak kazanan bireyler borsada şirketin hisselerine sahip olan yatırımcılardır.

Temettü borsadaki hisse senedi yatırımcıları için İlave nakit kazanma şekillerinden biridir. Türkiye’de onlarca şirket bilanço dönemlerinde kar payı dağıtımı gerçekleştirmektedir. Yıllardır tertipli şekilde Borsa İstanbul’da temettü veren şirketler mevcut, bu şirketlerin hisselerini satın alarak ek gelir elde edebilirsiniz.

SESSİZ ORTAK OLUN

Bir şirkete ortak olduğunuz zaman elbet çalışmanız gerekiyor. Ancak halihazırda düzenli olarak harika bir işletime sahip bulunmasına rağmen daha yüksek bir sermaye ihtiyacı ile daha fazla nakit kazanabilecek bir şirkete sessiz ortak şekilde edilgen gelir elde edebilirsiniz. Bir nevi ana sermayedar olmak benzer biçimde.

Ancak sessiz ortak olabilecek bir firma edinebilmek elbet kolay değildir. Bunun için iyi bir araştırma yapmanız veya bir yatırım kuruluşuna danışmanız gerekecek.

FAİZ

Türkiye’de birkaç sene öncesine kadar faiz, yatırım amaçlı şekilde oldukça iyi bir düşünce değildi. Ancak son çağda faizlerin katlanmasıyla beraber ürem en iyi edilgen gelir yollarından bir tanesi olmaya başlanmıştır. Türkiye’de birçok bankanın 32 günlük faizi yüzde 25’e dahi dayanmış durumda. Bu kapsamda en garanti edilgen gelir yöntemi faiz olmaya başladı. Mesele aktüel ürem kurları ile 100 bin liranız için bir ay sonunda 2 bin liraya yakın net gelir elde edebiliyorsunuz ve bu gerçekten azca bir sayı değildir.

DROPSHIPPING

Dropshipping son yılların nakit kazanma sanatları içinde yer almaktadır. Dropshipping’i en kısa haliyle söylemek gerekirse, bir müstahsil ve satıcının ürünlerini; başka bir platform kurarak tanıtırsınız ve siparişler doğrudan olarak ana satıcıya yönlendirilir. Bu sayede siz ürünleri bile görmeden ancak reklam yaparak, satışlardan nakit kazanırsınız. Dropshipping aslına bakarsak tam olarak bir edilgen gelir fikri değildir, ancak tüm düzenlemeler yapıldıktan sonrasında aylarca kendi e-ticaret platformunuza bile girmenize gerek kalmaz. Sadece doğru ayarlamaları yapmak ve reklam için bütçe oluşturmak genellikle yeterli olacaktır. Son çağda Türkiye’de de Dropshipping’e ciddi yönelimler mevcut.

Pasif gelir nedir?

Pasif gelir siz dışarıda gezerken, çalışırken veya yatarken elde ettiğiniz para akışına deriz. Bu vaziyet her insanın istediği bir durumdur.

Gelir arttırma yolları neler?

BLOG & WEBSİTE AÇMAK
UYGULAMA OLUŞTURMAK
E-KİTAP YAZMAK
FOTOĞRAF ÇEKMEK
VİDEO ÇEKMEK
TEMETTÜ AMAÇLI HİSSE SENEDİ ALMAK
SESSİZ ORTAK OLUN
FAİZ
DROPSHIPPING

Pasif gelir nasıl elde edilir?

Pasif gelir elde etmeniz için bir oldukça metot olmaktadır. Bunlardan birileri e-tecim, drop shipping sistemlerdir. Pasif gelir elde etmek için dediğim şeklinde sürekli bir kısır döngü arasında olan bir mekanizma yürütmeniz gerek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı