Ekonomi HaberleriTeknoloji Haberleri

Moneygram Nedir?

Moneygram nedir nasıl ödeme alınır hangi bankalarla anlaşmalı gibi sorularınızın tüm cevapları bu yazımızda.

Moneygram yut içi ve ülke dışında 200 ülkeye ve farklı 334 binden çok noktaya nakit gönderebilmenizi elde eden bu hizmet için de çok düşük harcamalar alan bir sistemdir. Bu manada nakit gönderiminde seçilmesinin sebebi de azca ödenen komisyon ücretleridir.

Moneygram İle Nasıl Para Gönderirim?

Moneygram yardımıyla nakit gönderme işlemi acenteler arasında yapılır. Bu acenteler bir nevi bankalar benzer biçimde devinim eder. Burada para gönderecek şahıs de alacak insanlarda bu acenteler yöntemiyle parasını alır ve gönderir. Para gönderiminde öncelikli olarak PTT şubelerinde bulunduğu gibi bir form tanzim ediliyor. Bu form ile paranız 10-15 dakika gibi kısa sürede diğer ülkelere de olsa ulaşım sağlar. Bu paranın alımında ise size verilen referans numarası önemli bir şeydir. Alıcı kişi bu numarası acenteye verir ve parasını alır.

Ekonomik olarak düşünüldüğünde MoneyGram ile çok daha uzu ücretler ile ödeme alabilir ve gönderebilirsiniz.

Moneygram İle Nasıl Para Çekerim?

334 binden çok noktada acenteler yöntemiyle faaliyet yayınlayan moneygram para çekimi için referans numarası ehemmiyet arz eder. Bu numarayı alan kişi bir acenteye giderek parasını çeker. Başkasının bu parayı çekmesi mümkün değil. Zira nakit çekiminde yine hüviyet ibrazı yapmanız gerekir.

Türkiye’de Moneygram şekilde etkinlik yayınlayan ve hizmet veren Denizbank ve katılım bankası olan Kuveyt Türk bankasıdır. Bu bankalar vesilesiyle para gönderim ve alım imkanlarına haiz olursunuz.

Moneygram Nedir?

Moneygram Masrafı Ne Kadar Öderim?

Para gönderiminde ücret ödemesi yapmıyor olabilirsiniz. Fakat ülkeler arası para gönderimi için ise cebinizde bir fazlaca yüksek nakit menfaat. Bu nedenle daha az ödemek adına moneygram nakit transferi seçilebilir. Moneygram da para gönderme tutar verilecek gider için mühim. 240 liraya kadar gönderimlerinizden 29 lira, 410 liraya kadar gönderimlerinizden 39 lira ödersiniz. Fakat diğer ülkeye nakit gönderimi için 1000 liraya yaklaşık 80 lira masraf ödemesi yapılır. Bu rakam da az değil aslında.

Moneygram Anlaşmalı Bankalar?

Para transferinde hesaplı bir komisyon olması moneygram hangi bankalarda mevcut sorularına akıllara getiriyor. 334 binden çok acentaya sahip bir sistem Türkiye’de maalesef iki bankada etkinlik göstermektedir. Bunlardan bir tanesi Denizbanktır. Diğeri ise katılım bankası olan Kuveyt Türk Bankasıdır. Bu bankalar dışında moneygram ile nakit transferi hizmeti alamıyorsunuz.

Moneygram para nasıl alınır?

Size verilen referans numarası ile en yakın Moneygram acentesine giderek kolaylıkla paranızı çekebilirsiniz.

Moneygram referans numarası kaç haneli?

Moneygram referans numarası 8 hanelidir.

Moneygram hangi banka veriyor?

Moneygram sahibi olmak istiyorsanız en çok kullanılan Denizbank, Kuveyt Türk bankalarına uğrayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı