DiğerEkonomi Haberleri

Garanti Bankası Online Alışveriş Açma/Kapatma

Garanti bankası, Türkiye’de en çok tercih edilen bankalardan bir tanesidir. Garanti bankası müşterilerine sunulan online bankacılık avantajlarıile , bankacılık ile alakalı işleri, fazlaca kolay bir biçimde yapılır.

Online alışveriş, son dönemlerde en fazlaca tercih edilen alışveriş şekillerinin başlangıcında geliyor. Online alışveriş yaparken, havale ve kapıda ödeme şeklinde kolaylıklar olsa da genellikle düşünülen yöntem, kredi kartı ya da banka kartı ile ödeme işlemleridir. Yeni çıkarılan yasa ile birlikte, banka müşterilerinin kredi veya banka kartları ile online alışveriş işlemlerini yapabilmeleri için izin vermesi gereklidir.
Online alışveriş açma yahut yine kapatmak için, Garanti bankasında pek oldukca farklı metot ile kartınızı online alışveriş işlemlerine açabilirsiniz. Garanti cep uygulamasını kullanarak, Garanti web sitesini kullanarak, Garanti bankası şubelerine giderek veya SMS ile online alışverişe açabilirsiniz.

Garanti Bankası Online Alışveriş Açma/Kapatma

Garanti Cep Kullanarak Online Alışveriş Açma Ya Da Kapatma
Öncelikle Garanti mobil uygulaması olan Garanti Cep uygulamasını açıp, hüviyet numaranız ve şifreniz ile giriş yapın.
Garanti bankası online alışveriş işlemlerini etken etmek için, güvence cep uygulamasından birkaç adım ile kolayca işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
“Ana Sayfa” > “Hesap ve Kart” > “Kartlar” > “İlgili Kart” > “İnternet Üzerinden Alışveriş” adımlarını takip ederek Garanti cep kullanarak Garanti kartı ile online alışveriş işlemlerini aktif edebilir yahut pasife alabilirsiniz.
Garanti İnternet Kullanarak Online Alışveriş Açma Ya Da Kapatma
ilk başlarda herhangi bir tarayıcı üstünden güvence internet sitesine www.Garantibbva.Com.Tr adresine girin. Sağ üst kısımda yer alan Bireysel ve Kurumsal internet bankacılığı seçeneklerinden “Bireysel” butonuna tıklayın.
Açılacak olan pencereden en önce T.C. Hüviyet numaranız, peşinden internet bankacılığı şifrenizi girip “GARANTİ BBVA İNTERNET GİRİŞ” butonuna tıklayarak işleminize devam edin.
Garanti web şubesi ana sayfasına ulaştıktan sonra birkaç basit adım ile, Garanti kartı ile online alışveriş tercihlerini aktif edebilir ya da pasife alabilirsiniz.


Garanti web şubesinden, şu adımları takip ederek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz;

“Ana Sayfa” > “Kart” > “Kredi/Banka Kartı” > “İlgili Kart” > “Kart Bilgileri” > “Güvenlik Bilgileri” > “İnternetten Alışveriş” adımlarını takip ettikten sonrasında banka kartınızı, online alışveriş işlemleri için etken edebilirsiniz.
Bankanın Şubelerinden Kartınızı Online Alışveriş Açma Ya Da Kapatma

Garanti Bankası Online Alışveriş Açma/Kapatma

Banka kartı ile online alışveriş işlemlerini aktif edebilmek veya pasif bir hale almak için yapabileceğiniz bir diğer metot de banka şubelerine gitmek olacaktır. Garanti bankası şubelerinden birine giderek, kartınızı online alışverişe açabilir yahut kapatabilirsiniz.

SMS İle Kartınızı Online Alışveriş Açma Ya Da Kapatma
Garanti kartı ile online alışveriş seçeneklerini aktif etmek için uygulayabileceğiniz basit yöntemlerden birisi de kısa bir SMS göndererek işleminizi gerçekleştirmektir.

Garanti bankası kapsamındaki tüm kartlarınızı online alışveriş seçeneğine açmak için, “TERCİH” yazıp 3340’a SMS gönderebilirsiniz.

Garanti bankası kapsamındaki kredi kartlarınızdan sadece birtanesini online alışverişe açmak için “ONAY” yazıp boşluk bıraktıktan sonra kartınızın son altı hanesi ile 3340’a SMS gönderebilirsiniz.

Eğer banka kapsamında bulunan kartlarınızdan ancak Paracard’ınızı online alışverişe açmak için “AÇIK” yazıp boşluk bıraktıktan sonrasında online alışverişe açmak dilediğiniz kartınızın son 6 hanesini 3340’a SMS gönderebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı