Haberler

Amasya’da Sunulan Kamu Hizmetlerinin Genel Değerlendirmesi Yapıldı

Amasya Vali Mustafa MASATLI İlimizde sunulan kamu hizmetlerinin genel değerlendirmesinin yapıldığı toplantıya başkanlık etti.

Toplantıda Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları ve çeşitli kamu kurumlarının İl Müdürleri yer aldı. Toplantıda İlimizin sağlık, eğitim, tarım, sosyal hizmetler, sosyal yardımlaşma, genel bütçe yatırımları, İl Özel İdaresi yatırımları, KÖYDES programı ve Kaymakamlıklarımızca yürütülen diğer projelere ilişkin bilgilendirmeler yapılarak, görüş alışverişinde bulunuldu.

Koronavirüs Salgını sürecinde alınan tedbirler, filyasyon çalışmaları ve İlimizde hastalığın son durumunun ağırlıklı olarak ele alındığı toplantıda, yüz yüze eğitimde üçüncü aşamaya geçilmesi ve bu kapsamda okullarımızda alınması gereken önlemlere dair bilgilendirmeler yapıldı.

Toplantıda ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın tespit edilmesi ve gereken yardımların zamanında ulaştırılması noktasında talimatlar veren Vali Mustafa MASATLI, “Devletimizin önceliği bu süreçte hiçbir vatandaşımızın mağdur olmamasıdır. Bunun içinde Kaymakamlıklarımız ve diğer kurumlarımızla koordineli bir şekilde elimizden gelen gayreti göstereceğiz.” dedi.

Toplantıda daha sonra İlimiz genelindeki tarım arazilerinin sulama ihtiyacının giderilmesi ve buna yönelik altyapı projelerinin son durumu ile çeşitli hizmet alanlarında yürütülen çalışmalar değerlendirildi.

Vali Mustafa MASATLI toplantının kapanışında yaptığı konuşmada ise, görüşülen konular ve talimatlandırılan hususlara titizlikle riayet edilmesi gerektiğini ifade ederek, salgın sürecinde ilgili Bakanlıkların aldığı kararların eksiksiz olarak uygulanmasının, salgının yavaşlatılması ve olumsuz etkilerinin ortadan kaldırılması için büyük önem arz ettiğini belirtti.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı