Ekonomi Haberleri

2020 Yatırım Tavsiyeleri

Tasarruflarımızı veya birikimlerimizi değerlendirmenin fazlaca değişik yolu vardır. Ancak yaptığımız tasarrufları doğru sürede doğru kazanç aracında yada araçlarında değerlendirmek oldukça mühim. Piyasalar devamlı bir hareket arasında olduğu için koşullar sürekli değişkenlik göstermektedir. Buna bağlı şekilde bir dönem bizim için çok kazanç elde eden bir yatırım enstrümanı bir sonraki devre tıpkı performansı gösteremeyebilir. Bu durumun önüne geçebilmek için piyasalarda neler oluyor ve niçin oluyor, tesirleri neler olabilmektedir sorularının cevaplarını sıhhatli verebilmek mühim.

Kendinizi Tanıyın

Birikim yaptınız ve yaptığınız birikimleri yatırıma dönüştürmek istiyorsunuz. Her şeyden önce bir yatırım kararı verirken ne kadar risk alabileceğinizi, ne kadarlık bir müddet için ne tutarda bir kazanç hedeflediğnize karar vermelisiniz. Kısa vadeli yatırımlar yüksek riske sahipken getiri olarak da belirsizlikler içermektedir. Uzun vadeli yatırımlarda risk düzeyi düşükken getiri de düşük olabilmekte.
2020 Yatırım Tavsiyeleri
2020 Yatırım Tavsiyeleri

Yatırım Yaparken En Büyük Hata

Bir çok şahıs yatırım yaparken ancak elde edebileceği getiriye odaklanır. Ancak sadece getiriye odaklanıp aldığımız riskleri göz ardı etmek, emek harcayarak biriktirdiğimiz tasarruflarımızın kayba uğramasına neden olabilmektedir. Bir kazanç sonucu vermeden önce elde edeceğimiz getirinin birlikte aldığımız riski de hesaba katmamız icap eder. Ne kadarlık bir getiri hedefi için ne kadarlık bir risk aldığınızı bilmek değişik finansal enstrümanlar içinde karşılaştırma yaparak bizim için en az risk en çok getiri sağlayabilecek yatırım araçlarını tercih etmemize yardımcı olacaktır. Yatırım sonucu verilirken bir diğer hata ise tek bir finansal enstrümana yatırım yapılması. Belki oldukça klişe bir söz haline geldi, ama “bütün yumurtaları aynı sepete doldurmamak” tabiri geçerliliğini korumaya devam ediyor. Tek bir finansal araca kazanç yapmak yerine birikimlerimizi değişik kazanç araçlarına dağıtmak risklerimizi minimize edecektir.

2020 En İyi Yatırım Aracı

Hisse senetlerinden tahvil bonoya, vadeli aşamalardan kazanç fonlarına, mevduattan dibine ve dövize bir fazlaca yatırım aracının söz mevzusu bulunduğu bir ortamda 2020 yatırım tavsiyeleri kapsamında düşen faiz oranları mevduat ve tahvil yatırımlarını arka plana iterken borsayı 2020 yılı için cazip kılıyor. Küresel piyasalarda yıl içerisinde yaşanabilecek olası politik belirsizlikler sebebiyle yatırımcıların portföylerinde altına yer vermeleri riskleri azaltabilir. Bu nedenle 2020 borsa ve dibine yatırım için bir fırsat olabilmektedir.
En Karlı Yatırım Araçları
Aşağıdaki nakit kazanç önerileri ışığında sizin için en doğru yatırım aracını bulabilirsiniz. 2020 Ocak ayı sebebiyle dikkat çeken kazanç araçları şunlar:
Mevduat Faizi
Bankaların mevduat faizleri şu anda devasa yükseklikte değil. Ama yine de paranızı 32, 90, 180 yada 360 günlük vadeli hesaplara yatırarak hasılat elde edebilirsiniz.
Gayrimenkul Yatırımı
Her ne kadar durgun olsa da emlak sektöründe karşınıza yüksek karlı fırsatlar çıkabilir. Ayrılan nakit miktarına nazaran muhtelif kazanç yöntemleri seçilebilir. Mesele; yaşadığınız yerde şehirleşmenin yeni yeni geliştiği yerler olacaktır. Bu bölgelerden satın alacağınız arsa-arazi benzer biçimde gayrimenkuller sizin için karlı olabilir.

2020 yatırım tavsiyeleri en karlı yatırım 2020 en iyi yatırım aracı 2020 en akıllı yatırım nedir en iyi yatırım 2020 son 10 yılda en çok kazandıran yatırım aracı 2020 de neye yatırım yapmalı  en karlı yatırım 2020 kelimelerini bu yazıda sizler için cevapladım.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Özellikle gençler iktisatlı olma konusunda biraz daha istekli davranabilir. Gerçi biz de nelere para harcamıyoruz ki.. Belki platform üyeliklerimizi revize edebilir kullanmadığımız abonelikleri sonlandırabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı